14.09.2025
Dziś wysławiamy triumf Krzyża – znak zbawienia i naszej jedności z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. Zgromadzeni na tej eucharystycznej ofierze, w której ponawia się tajemnica krzyża, dziękujmy Jezusowi za Jego śmierć, która daje nam życie i umacnia nas w wierze.
Kalendarz Liturgiczny:
- W poniedziałek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
- We wtorek, 16 września – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
- W czwartek, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski
- W sobotę, 20 września – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła i ofiarę 220 zł na środki czystości i kwiaty.
Kościół sprzątali: Krystyna Kamińska, Roman Kamiński, Elżbieta Tlałka, Helena Tlałka, Anna Ledzińska, Zofia Hulbój, Zofia Kachel, Adam Hernas, Stanisław Hernas, Jadwiga Stokłosa, Maria Wilczęga.
W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji na trzeci piątek miesiąca, koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy Świętej.
Bardzo dziękujemy rodzicom bierzmowanej młodzieży za wysprzątanie kościoła, dekorację i dar ołtarza.
W przyszłym tygodniu składka kopertowa będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
20 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tegoroczna pielgrzymka, pod hasłem „Nadzieja w rodzinie”, wpisuje się w przeżywany Rok Jubileuszowy.
Rozpoczęcie wspólną Drogą Krzyżową o godz. 10:00 od stacji „U Piłata”.
Msza Święta na placu przed bazyliką (od strony Drogi Krzyżowej) zostanie odprawiona o godz. 12:30, a po niej nastąpi zawierzenie rodzin Matce Bożej.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępne są czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Historia Kościoła, Misyjne Drogi.
