Ogłoszenia

Ogłoszenia 06 Czerwiec 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

06. 06. 2021

Jeśli wszyscy razem możemy nazywać Boga Ojcem, to znaczy, że jesteśmy Jego dziećmi, a wzajemnie dla siebie żyjemy w relacji duchowego rodzeństwa, należymy do Bożej rodziny. Mówimy o tym z dumą i jest ona uzasadniona wtedy, gdy uwzględniamy warunek, o którym mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Najpierw pyta: Któż jest moją matką i którzy są braćmi? I odpowiada: Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką (Mt 3, 33. 35). To jest zupełnie nowe, nie spotykane do tej pory kryterium Bożej rodziny. Tu nie ma mowy o żadnych więzach krwi, nie ma ani słowa o rodzinie rozumianej szeroko jako grupie ludzi zjednoczonych wokół tego samego zadania. Kryterium przynależności do rodziny Jezusa jest bardzo konkretne: pełnienie woli Bożej. Tego uczy nas udział w sprawowanej Eucharystii.

Nabożeństwo czerwcowe odprawiane jest codziennie po Mszy świętej wieczornej a w niedzielę o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.

KALENDARZ LITURGICZNY:

We wtorek, wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.

W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W setną rocznicę Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w Polsce ponowimy akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Składam „Bóg-Zapłać” rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza oraz rodzicom młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła i dar ołtarza.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci na specjalne błogosławieństwo. W tym dniu poświęcimy wianki.

Dziękujemy bardzo tym którzy przygotowywali ołtarze na Boże Ciało: Różom Różańcowym: Bronisława Moca, Krzysztofa Pająka, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich i Paniom z Koła Gospodyń. Dziękujemy strażakom za niesienie baldachimu i za przywiezienie brzózek.

Bóg-Zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia procesji Bożego Ciała szczególnie: pocztom sztandarowym, paniom w strojach regionalnym, niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, panu kościelnemu, pani organistce.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Wstań dla chorych.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA


Poniedziałku – piątku w godz. 7:30 – 8:00

Poniedziałku – piątku w godz. 18:30 – 19:00

 

NIECZYNNA


W Pierwszy Piątek miesiąca

W niedzielę i święta przypadające w tygodniu

W dniu spowiedzi parafialnej

KONTAKT

ADRES


Koszarawa 100
34-332 Koszarawa

Tel.: 33 863 94 29

 

KONTO BANKOWE PARAFII


Bank Spółdzielczy Jeleśnia
nr: 54 8118 0002 0014 1077 3000 0010

TWITTER BP ROMANA

Copyright © 2017. Created by .