Ogłoszenia

Ogłoszenia 01 Listopad 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01. 11. 2020

Dziś przypada liturgiczna uroczystość Wszystkich Świętych. Gromadzimy się na sprawowaniu liturgii, aby oddawać Bogu cześć za Kościół zbawionych. Są wśród nich znani z imienia i nazwiska, ale także cała rzesza bezimiennych, których do tej chwały wyniósł Pan Bóg. Dzisiejsza uroczystość wskazuje nam prawdę o świętych obcowaniu, czyli ich szczególnym wstawiennictwie za nami przed tronem Boga.

Zapraszamy dziś na nieszpory i różaniec za zmarłych o godz. 13:00.

KALENDARZ LITURGICZNY:

W poniedziałek, 2 listopada, obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, w którym Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. W tym dniu Msze św. o 7:00, 9:30 i o godz. 17:00.Po Mszy św. o godz. 9:30 różaniec z wypominkami.

Odpust Zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjąć Komunię św. i być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawiedzając pobożnie cmentarz do końca listopada. Decyzją premiera cmentarz jest zamknięty.

W środę, uroczystość Św. Karola Boromeusza, biskupa i patrona naszej parafii. W tym dniu Msze święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:30 i 17:00.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy obchodzić uroczystość ku czci Św. Karola Boromeusza. Suma odpustowa o godz. 11:30, którą odprawi o. Ludwik Bujok z Koszarawy – Bystrej. Zapraszamy poczty sztandarowe Strażaków, Górników i Szkoły Podstawowej.

Ufundowany został nowy sztandar Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, który będzie poświęcony. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

„Bóg-Zapłać” grupie sprzątającej kościół i za ofiarę 110 zł na kwiaty i środki czystości do kościoła

Kościół sprzątali:       

Bogusława Majdak

Henryka Walczak

Agata Wojtusiak

Grażyna Szewczyk

Bernadeta Ryszka

Józef Ryszka

Kazimierz Rom

Danuta Moc

Małgorzata Janoszek

Stefania Lach

Renata Zoń

Przez cały listopad będziemy odprawiać Msze święte rano za wypominanych, a o godz. 16:30 różaniec z wypominkami.

W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Przy wyjściu z kościoła są świece, które można zapalić w domu lub przy domowej kapliczce. Ofiara minimum 3 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA


Poniedziałku – piątku w godz. 7:30 – 8:00

Poniedziałku – piątku w godz. 18:30 – 19:00

 

NIECZYNNA


W Pierwszy Piątek miesiąca

W niedzielę i święta przypadające w tygodniu

W dniu spowiedzi parafialnej

KONTAKT

ADRES


Koszarawa 100
34-332 Koszarawa

Tel.: 33 863 94 29

 

KONTO BANKOWE PARAFII


Bank Spółdzielczy Jeleśnia
nr: 54 8118 0002 0014 1077 3000 0010

TWITTER BP ROMANA

Copyright © 2017. Created by .