Ogłoszenia

Ogłoszenia 25 Październik 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

25. 10. 2020

Dziś ostatnia niedziela miesiąca października. W kościołach poświęconych obchodzona jest jako uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych naszego kościoła.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16:30.

Od dzisiaj Msze św. wieczorne są o godz. 17:00.

Dziękuję wszystkim za ofiarę na potrzeby parafii złożyliście 5.050 zł.

KALENDARZ LITURGICZNY:

W środę, święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą ogarniamy Ks. Bp seniora Tadeusza Rakoczego z racji przypadających imienin.

„Bóg-Zapłać” grupie sprzątającej kościół i za ofiarę 30 zł na kwiaty i środki czystości do kościoła.

Kościół sprzątali:       

Ewa Lach

Aniela Kalika

Kamil Mętel

Można składać wypominki roczne i jednorazowe w zakrystii lub kancelarii parafialnej

W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele, ale zachęcamy, aby w rodzinach praktykować zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca.

W przyszłą niedzielę 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli do chwały nieba. Msze św. o godz. 7:00, 9:30, 11:30, 14:00 i 17:00, a o godz. 13:00 Nieszpory i różaniec za zmarłych.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych w sobota o godz. 16:00 do 17:00.

Prosimy o zrobienie porządków na cmentarzu. Bardzo prosimy o niewkładanie do kontenerów kwiatów, ziemi i trawy. Osobno układamy w wyznaczonym miejscu szkło i plastik.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, a także kalendarze rolników w cenie 25zł i kalendarze w cenie 5zł.

Wskazania na Uroczystość Wszystkich Świętych ks. bp. Romana Pindla

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to czas, kiedy w sposób szczególny myślimy o naszych bliskich, którzy już zakończyli ziemską pielgrzymkę. Nawiedzanie cmentarzy i modlitwa nad grobami zmarłych z naszych rodzin, bliskich i przyjaciół jest pięknym i potrzebnym znakiem naszej wiary w zmartwychwstanie.

W tym roku ten szczególny czas naznaczony został wzmagającą się pandemią koronowirusa, wzywając nas wszystkich do większej ostrożności i odpowiedzialności podczas odwiedzania cmentarzy.

Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze.

Dlatego zachęcamy wszystkich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc listopad. Nawiedzając cmentarze zachowajmy wszystkie obostrzenia mając na uwadze dobro, zdrowie i życie swoje i innych osób.

Niech czas modlitwy za zmarłych napełnia nasze serca nadzieją i umacnia naszą wiarę w Zmartwychwstanie Chrystusa.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA


Poniedziałku – piątku w godz. 7:30 – 8:00

Poniedziałku – piątku w godz. 18:30 – 19:00

 

NIECZYNNA


W Pierwszy Piątek miesiąca

W niedzielę i święta przypadające w tygodniu

W dniu spowiedzi parafialnej

KONTAKT

ADRES


Koszarawa 100
34-332 Koszarawa

Tel.: 33 863 94 29

 

KONTO BANKOWE PARAFII


Bank Spółdzielczy Jeleśnia
nr: 54 8118 0002 0014 1077 3000 0010

TWITTER BP ROMANA

Copyright © 2017. Created by .