Ogłoszenia

Ogłoszenia 22 Marzec 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22. 03. 2020

Ewangeliczna scena uzdrowienia niewidomego od urodzenia przypomina, że widzieć to bardziej sprawa serca niż oczu. Umiejętność właściwego widzenia ma sporo wspólnego z poznaniem: jest sztuką, której sami nie potrafimy się nauczyć. Potrzebujemy zatem Tego, który potrafi „otworzyć oczy”. Radujmy się dziś z faktu bycia pośród nas Tego, który jest Światłością oświecającą ludzkie serca.

KALENDARZ LITURGICZNY:

W środę, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. W tym dniu Msze św. w naszym Kościele o godz. 7:00, 9:30 i 17:00.

„Bóg-Zapłać” grupie sprzątającej kościół i za ofiarę 50 zł na potrzeby kościoła.

Kościół sprzątali:        

Małgorzata Lach

Ewa Kimla

Magdalena Wronka

Iwona Mentel

Wanda Puda

Na Ołtarzu Serca Pana Jezusa jest ustawiona skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu, a na kracie w przedsionku jest skarbonka na jałmużnę postną.

Od przyszłej niedzieli Msze św. wieczorne będą o godz. 18:00.

Dyspensa dla wiernych odnośnie Eucharystii i zasady udziału w nabożeństwach

Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od niedzielnej Mszy Świętej wszystkim Wiernym Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Do Wielkanocy zostaje zawieszony obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, a pozostający w domu nie mają grzechu.
W związku z tym Biskup Roman Pindel zarządza, by na każdej Mszy Świętej, także niedzielnej, w kościele mogły uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję.
Podobnie w przypadku chrztu, pogrzebu czy ślubu, w uroczystości może uczestniczyć tylko najbliższa rodzina, maksymalnie 50 osób.
Odwołane zostają wszystkie nabożeństwa z udziałem wiernych, w tym Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa.
Podczas Mszy Świętej w kościele mogą znajdować się tylko osoby, które zamówiły intencję.
Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk.

Komunia Święta

Stanowczo zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej na rękę.
Lewą dłoń kładziemy na prawej w kształcie krzyża tworząc tron. Kapłan kładzie Hostię na lewej ręce, wierny na oczach kapłana prawą ręką wkłada Hostię do ust.

Sakrament Pokuty

Nie wolno organizować dodatkowych dni przedświątecznej spowiedzi świętej. Stanowi to bardzo duże zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa.
W okresie Wielkiego Postu należy stworzyć w każdej parafii takie warunki, aby wszyscy wierni zostali wyspowiadani:

a) zwiększyć czas poświęcany na codzienne spowiadanie wiernych;

b) spowiadać pół godziny przed każdą Mszą świętą;

c) należy dodatkowo spowiadać również w godzinach wieczornych (np. po wieczornej Mszy świętej).

Prosimy, aby wyspowiadać się wcześniej, by nie doszło do sytuacji, kiedy do spowiedzi w Wielkim Tygodniu przyjdzie kilkaset ludzi i będzie trzeba regulować ilość wpuszczanych osób do kościoła (do maksimum 50 osób). Nie całujemy stuły.

Sakrament Chorych

Chorych w domach odwiedzamy przede wszystkim na wypadek niebezpieczeństwa śmierci. Ograniczamy w ten sposób możliwość infekcji, która w przypadku chorych i starszych parafian grozi śmiercią. To kapłan, kontaktując się z wieloma osobami może być bezobjawowo zarażony. Stąd potrzeba najwyższej roztropności. 
Względem chorych objętych kwarantanną należy przestrzegać postanowień kompetentnych władz. To do nich należy określenie formy kontaktu z chorym. Zawsze pozostaje do dyspozycji telefon, przez który można porozmawiać, zachęcić do Komunii duchowej, czy też wzbudzenia aktu żalu doskonałego.

Posługa w ciągu dnia

Poza czasem Mszy Świętych w niedziele, święta i dnie powszednie, kościół jest otwarty. Po umówieniu telefonicznym może być udzielona Komunii Świętej, namaszczenia chorych i spowiedź (przy zachowaniu zalecanych środków ostrożności). W czasie modlitwy indywidualnej w kościele nie powinno być więcej niż 50 osób jednocześnie. Wizyty w kancelarii parafialnej tylko przez telefon lub e-mail w nagłych wypadkach osobiście. Tel parafii.: 33/ 8639429; e-mail: swkarolboromeusz@gmail.com.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA


Poniedziałku – piątku w godz. 7:30 – 8:00

Poniedziałku – piątku w godz. 18:30 – 19:00

 

NIECZYNNA


W Pierwszy Piątek miesiąca

W niedzielę i święta przypadające w tygodniu

W dniu spowiedzi parafialnej

KONTAKT

ADRES


Koszarawa 100
34-332 Koszarawa

Tel.: 33 863 94 29

 

KONTO BANKOWE PARAFII


Bank Spółdzielczy Jeleśnia
nr: 54 8118 0002 0014 1077 3000 0010

TWITTER BP ROMANA

Copyright © 2017. Created by .