Ogłoszenia

Ogłoszenia 15 Marzec 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 roku

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem bardzo proszę o dokładne zapoznanie się z Komunikatem oraz Apelem Biskupa Diecezji Bielsko – Żywieckiej. Oba dokumenty dostępne są na stronie internetowej parafii oraz wywieszone w gablotach parafialnych.

Zgodnie z Apelem naszego Biskupa informuję, iż we Mszach Świętych niedzielnych oraz w tygodniu mogą uczestniczyć tylko te osoby, które zamówiły intencję danej Najświętszej Ofiary.

Wiernych w domach bardzo proszę o duchową łączność ze sprawowaną Mszą Świętą i kapłanami ją celebrującymi. Zgodnie z tradycją 30 min. przed rozpoczęciem liturgii będą bić dzwony oraz 5 min. przed „sygnaturka”. Niech usłyszany dźwięk naszych parafialnych dzwonów pobudza nas do tej duchowej jedności, do świadomości, iż za chwilę oprawiać się będzie zbawcza Ofiara Chrystusa.

Wszystkie Msze Święte zgodnie z porządkiem mszalnym naszej parafii i zamówionymi intencjami będą celebrowane.

Dla indywidualnej modlitwy przez cały dzień otwarty będzie przedsionek kościoła, a od godz. 6:30 i 16:30 cały kościół. Będzie też wtedy okazja do spowiedzi św. Jednak nie ustawajmy się w tłoku czy blisko siebie, co może zwiększać ryzyko przenoszenia wirusa. Do spowiedzi w kościele można również umówić się telefonicznie.

Wszystkie planowane nabożeństwa i wydarzenia Wielkiego Postu zostają odwołane.

Natomiast bardzo proszę wszystkich parafian o modlitwę indywidualną w domu. Proszę, aby każdy – według możliwości – odprawił Drogę krzyżową i Gorzkie żale. Zachęcam by dokończyć również czytanie Księgi Tobiasza.

Bardzo proszę, aby sprawy kancelaryjne załatwiać wyłącznie telefonicznie lub drogą e – mailową. Tel parafii.: 33/ 8639429; e-mail: swkarolboromeusz@gmail.com.

Dzieci bardzo proszę o dobre wykorzystanie czasu również przez modlitwę i przeczytanie wartościowej lektury. Dla uczniów jest to czas samodyscypliny i nauki indywidualnej, a nie rozrywki i marnowania czasu.

Dziś przypada już trzecia Niedziela Wielkiego. W czwartek, 19 marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

Jeszcze raz zachęcam do uważnego przeczytania Komunikatu i Apelu naszego Biskupa: 

Nie bagatelizujmy zagrożenia, ograniczmy kontakty towarzyskie. Podjęte przez nas wyrzeczenia, mające na celu ograniczenie epidemii potraktujmy jako szczególną formę przeżywania tegorocznego Wielkiego Postu. Niech ten czas próby i doświadczenia umocni nas i stanie się okazją do pogłębienia wiary i praktykowania miłości, zwłaszcza w gronie najbliższych. Jeszcze raz proszę wszystkich o odpowiedzialność i pozostanie w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych, zmarłych oraz o wszystkich podejmujących codziennie wysiłek powstrzymania epidemii.

Parafianka wyraża gotowość pomocy osobą starszym w zrobieniu zakupów nr. Tel. 604499250

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA


Poniedziałku – piątku w godz. 7:30 – 8:00

Poniedziałku – piątku w godz. 18:30 – 19:00

 

NIECZYNNA


W Pierwszy Piątek miesiąca

W niedzielę i święta przypadające w tygodniu

W dniu spowiedzi parafialnej

KONTAKT

ADRES


Koszarawa 100
34-332 Koszarawa

Tel.: 33 863 94 29

 

KONTO BANKOWE PARAFII


Bank Spółdzielczy Jeleśnia
nr: 54 8118 0002 0014 1077 3000 0010

TWITTER BP ROMANA

Copyright © 2017. Created by .