Ogłoszenia

Ogłoszenia 27 Października 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

27. 10. 2019

Dziś ostatnia niedziela miesiąca października. W kościołach poświęconych obchodzona jest jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych naszego kościoła.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16:30 zapraszamy na nie wszystkich.

Od dzisiaj Msze św. wieczorne są o godz. 17:00.

Dziękuję wszystkim za ofiarę na potrzeby parafii złożyliście 10.460 zł.

W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele, ale zachęcamy, aby w rodzinach praktykować zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca.

KALENDARZ LITURGICZNY:

W poniedziałek, święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą ogarniamy Ks. Bp seniora Tadeusza Rakoczego z racji przypadających imienin.

W piątek, 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli do chwały nieba. Msze św. o godz. 7:00, 9:30, 11:30. O godz. 14:00 nieszpory i procesja na cmentarz, po której zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu o ile dopisze pogoda, jeśli nie to po procesji w Kościele.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i I piątkiem w czwartek o godz. 16:00 do 17:00.

Prosimy o zrobienie porządków na cmentarzu. Bardzo prosimy o niewkładanie do kontenerów kwiatów, ziemi i trawy. Osobno układamy w wyznaczonym miejscu szkło i plastik.

W sobotę, 2 listopada, obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, w którym Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. W tym dniu Msze św. o 7:00, 9:30 i o godz. 17:00.Po Mszy św. o godz. 9:30procesja na cmentarz.

Odpust Zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjąć Komunię św. i być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy obchodzić uroczystość ku czci Św. Karola Boromeusza. Suma odpustowa o godz. 11:30, którą odprawi ks. Jarosław Jarco. Zapraszamy wszystkich parafian. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja. Zapraszamy panie niosące feretrony, Strażaków, Górników poczty sztandarowe ze szkoły podstawowej.

„Bóg-Zapłać” grupie sprzątającej kościół i za ofiarę 100 zł na potrzeby kościoła.

Kościół sprzątali:       

Anna Kimla

Alfreda Kimla

Anna Lach

Aniela Lach

Janina Raczek

Rozalia Janoszek

Mirosława Dunat

Monika Raczek

Anna Cwajna

Danuta Tlałka

W tym tygodniu przypada: pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem pół godziny przed każdą Mszą świętą.

W przyszłą sobotę sprzątanie kościoła po Mszy świętej 9:30 i po procesji na cmentarzu.

Można składać wypominki roczne i jednorazowe w zakrystii lub kancelarii parafialnej

Przed kościołem młodzież rozprowadza znicze. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność młodzieży w naszej parafii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego w którym jest film o Św. Bernadecie pt. „Cud w Lourdes” w cenie 6 zł, Źródło, Arka i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA


Poniedziałku – piątku w godz. 7:30 – 8:00

Poniedziałku – piątku w godz. 18:30 – 19:00

 

NIECZYNNA


W Pierwszy Piątek miesiąca

W niedzielę i święta przypadające w tygodniu

W dniu spowiedzi parafialnej

KONTAKT

ADRES


Koszarawa 100
34-332 Koszarawa

Tel.: 33 863 94 29

 

KONTO BANKOWE PARAFII


Bank Spółdzielczy Jeleśnia
nr: 54 8118 0002 0014 1077 3000 0010

TWITTER BP ROMANA

Copyright © 2017. Created by .