Ogłoszenia

Ogłoszenia 24 Marzec 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24. 03. 2019

Świat i nasze życie są nieraz skomplikowane: coś nami wstrząsa, innym razem tracimy grunt pod nogami. Wobec tych sytuacji pojawiają się pytania pełne wątpliwości: czy Bóg rzeczywiście istnieje? Dlaczego dopuszcza tyle cierpień? Właśnie w takiej sytuacji słyszymy Jego zapewnienie, że o wszystkim wie, ludzkie cierpienie jest Mu bliskie i każe Mu działać. Bóg objawia się ludziom poprzez Mojżesza, którego posyła jako wyzwoliciela Izraelitów, podaje swoje imię: Jestem, który Jestem – jestem Bogiem zawsze istniejącym, który jest tu i teraz, Zbawicielem i Wybawicielem. Objawia się przede wszystkim w Jezusie Chrystusie, naszym jedynym Odkupicielu, który jest obecny we wspólnocie zgromadzonej na sprawowanie liturgii. Otwórzmy nasze serca na słowo Dobrej Nowiny, zapewniającej, że On jest.

Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30.

Dziś ofiarą materialną do puszek wspieramy dzieci Afryki (dzieło Ad gentes).

Dziękuję wszystkim za ofiarę na potrzeby parafii złożyliście 7.205 zł.

KALENDARZ LITURGICZNY:

W poniedziałek, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. W tym dniu Msze św. w naszym Kościele o godz. 7:00, 9:30 i 16:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka. W tym dniu można się włączyć w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Kartki są na stoliku obok gazet, które przynosimy w poniedziałek wypełnione.

„Bóg-Zapłać” grupie sprzątającej kościół i za ofiarę 80 zł na potrzeby kościoła.

Kościół sprzątali:     

Aniela Kalika

Renata Janoszek

Małgorzata Brańka

Tomasz Gawron

Teresa Majerz

Małgorzata Mętel

Krystyna Lach

Ewa Lach

Przez cały Wielki Post odprawiamy Drogę Krzyżową w piątek po Mszę św. rannej i wieczornej, oraz w niedzielę po Mszy św. porannej.

Na Ołtarzu Serca Pana Jezusa jest ustawiona skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu, a na kracie w przedsionku jest skarbonka na jałmużnę postną.

Rozpoczynamy akcję Caritas Polska. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne w cenie minimum 7 zł i paschaliki w cenie minimum 7 zł małe oraz duże 15 zł. Dochód ze sprzedaży pomoże ludziom potrzebującym.

30 marca o godz. 17:00 w parafii NMP Królowej Polski odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodych. Gościem tego spotkania będzie Klemens Murańka skoczek narciarski. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Arki i Źródła.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA


Poniedziałku – piątku w godz. 7:30 – 8:00

Poniedziałku – piątku w godz. 18:30 – 19:00

 

NIECZYNNA


W Pierwszy Piątek miesiąca

W niedzielę i święta przypadające w tygodniu

W dniu spowiedzi parafialnej

KONTAKT

ADRES


Koszarawa 100
34-332 Koszarawa

Tel.: 33 863 94 29

 

KONTO BANKOWE PARAFII


Bank Spółdzielczy Jeleśnia
nr: 54 8118 0002 0014 1077 3000 0010

TWITTER BP ROMANA

Copyright © 2017. Created by .