Ogłoszenia

Ogłoszenia 28 Październik 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.10.2018

 

Dziś ostatnia niedziela miesiąca października. W kościołach poświęconych obchodzona jest jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych naszego kościoła.

 

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy dzisiaj o godz. 15:30 zapraszamy na nie wszystkich.

Od dzisiaj Msze św. wieczorne są o godz. 16:00.

W środę zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele, ale zachęcamy, aby w rodzinach praktykować zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca. Ponawiamy naszą zachętę do zakładania nowych róż Żywego Różańca przez dorosłych, młodzież i dzieci.

KALENDARZ LITURGICZNY:

W czwartek, 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli do chwały nieba. Msze św. o godz. 7:00, 9:30, 11:30. O godz. 14:00 nieszpory i procesja na cmentarz, po której zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu o ile dopisze pogoda, jeśli nie to po procesji w Kościele.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych w środę o godz. 15:00 do 16:00.

Prosimy o zrobienie porządków na cmentarzu. Bardzo prosimy o nie wkładanie do kontenerów kwiatów, ziemi i trawy. Osobno układamy w wyznaczonym miejscu szkło i plastik.

W piątek, 2 listopada, obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, w którym Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. W tym dniu Msze św. o 7:00,  9:30 i o godz. 16:00. Po Mszy św. o godz. 9:30 procesja na cmentarz. Po Mszy świętej 7:00 i 16:00 litania do Bożego Serca.

Odpust Zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjąć Komunię św. i być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy obchodzić uroczystość ku czci Św. Karola Boromeusza. Suma odpustowa o godz. 11:30, którą odprawi ks. Marek Studencki Wikariusz Generalny. Zapraszamy wszystkich parafian. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja. Zapraszamy panie niosące feretrony, Strażaków, Górników poczty sztandarowe ze szkoły podstawowej.

„Bóg-Zapłać” grupie sprzątającej kościół i za ofiarę 210 zł na potrzeby kościoła.

Kościół sprzątali:

Irena Janoszek

Joanna Janoszek

Elżbieta Raczek

Marcjanna Hulbój

Krystyna Janoszek

Zofia Lach

Teresa Kubies

Danuta Majdak

Anna Cul

Maria Kępka

Małgorzata Nocoń

W przyszłą sobotę sprzątanie od godz. 9:00 ze względu na Mszę.

W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem pół godziny przed każdą Mszą świętom.

W sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7:00 po niej wystawienie i litania do Matki Bożej.

Przez cały miesiąc listopad będziemy odprawiać Msze święte rano za wypominanych, a o godz. 15:30 różaniec z wypominkami.

Dziękuję wszystkim za ofiarę na potrzeby parafii złożyliście 9.538 zł.

Można składać wypominki roczne i jednorazowe w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Przed kościołem młodzież rozprowadza znicze. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Źródła, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Arki. W zakrystii można nabyć kalendarz rolników na rok 2019 w cenie 25 zł.

Bardzo dziękujemy za pracę przy malowaniu ogrodzenia wokół cmentarza: pani Danucie Majdak, panom Czesławowi Janoszek, Krzysztofowi Mrowiec, Adamowi Janoszek i Mirosławowi Marek. Od w wtorku i przez kolejne dni zapraszamy na godz. 9:00 mieszkańców od numeru 450 do 500 do malowania ogrodzenia cmentarza. Jeśli warunki pogodowe pozwolą.

W gablotce są wywieszone intencje, które przekazaliśmy ks. Sławomirowi Sułowskiemu.

 

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA


Poniedziałku – piątku w godz. 7:30 – 8:00

Poniedziałku – piątku w godz. 18:30 – 19:00

 

NIECZYNNA


W Pierwszy Piątek miesiąca

W niedzielę i święta przypadające w tygodniu

W dniu spowiedzi parafialnej

KONTAKT

ADRES


Koszarawa 100
34-332 Koszarawa

Tel.: 33 863 94 29

 

KONTO BANKOWE PARAFII


Bank Spółdzielczy Jeleśnia
nr: 54 8118 0002 0014 1077 3000 0010

TWITTER BP ROMANA

Copyright © 2017. Created by .