Ogłoszenia

Ogłoszenia 04 Marca 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

04.03.2018

 

Dziś 3 niedziela wielkiego postu. Jezus kochał i darzył wielką czcią świątynię w Jerozolimie, którą nazywał domem swojego Ojca. W żaden sposób nie godził się na to, aby ta przestrzeń sakralna była bezczeszczona i profanowana. Trzeba i warto zapytać o moje traktowanie świątyni, począwszy od kościoła parafialnego. Niech spotkanie z Jezusem obecnym w znakach liturgii wzbudzi w nas jeszcze większe poczucie sacrum.

 

Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30.

„Bóg-Zapłać” grupie sprzątającej kościół i za ofiarę 100 zł na potrzeby kościoła.

Kościół sprzątali:

Jan Cwajna

Elżbieta Pietrynko

Teresa Sternal

Emil Pietrynko

Aniela Lach

Lucyna Pindel

Janina Pindel

Maria Kimla

Maria Tomaszek

Beata Kimla

W czwartek po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W piątek na Mszę świętą wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej w wraz z rodzicami. W czasie tej Mszy zostaną wręczone dzieciom książeczki.

Caritas rozpoczyna rozprowadzanie baranków wielkanocnych w cenie 5 zł i paschalików w cenie 5 zł małe i duże 10 zł do nabycia są w zakrystii. Dochód ze sprzedaży pomoże ludziom potrzebującym.

Przez cały Wielki Post będziemy odprawiać Drogę Krzyżową w piątek po Mszę św. rannej i wieczornej, oraz w niedzielę po Mszy św. porannej.

Na Ołtarzu Serca Pana Jezusa jest ustawiona skarbonka na ofiary na urządzenie Bożego Grobu, a na kracie w przedsionku jest skarbonka na jałmużnę postną.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Źródła.

Wójt Gminy Koszarawa zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty wielkanocne w ramach projektu „Poznajmy się bliżej Polsko-Słowacka wymiana dziedzictwa kulturowego”. Warsztaty odbędą się 10 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Koszarawie o godz. 9:00.

Wójt Gminy Koszarawa informuje, że decyzje na podatek oraz druki opłat za odbiór odpadów na 2018 można odebrać i opłacić w kasie Urzędu w godzinach urzędowania.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA


Poniedziałku – piątku w godz. 7:30 – 8:00

Poniedziałku – piątku w godz. 18:30 – 19:00

 

NIECZYNNA


W Pierwszy Piątek miesiąca

W niedzielę i święta przypadające w tygodniu

W dniu spowiedzi parafialnej

KONTAKT

ADRES


Koszarawa 100
34-332 Koszarawa

Tel.: 33 863 94 29

 

KONTO BANKOWE PARAFII


Bank Spółdzielczy Jeleśnia
nr: 54 8118 0002 0014 1077 3000 0010

TWITTER BP ROMANA

Copyright © 2017. Created by .