Ogłoszenia

Ogłoszenia 05 Listopada 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

05.11.2017

 

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Karola Boromeusza. Chciejmy wsłuchać się w głos św. Karola Boromeusza: „Jeśli płomień Bożej miłości zapalił się już w tobie, nie odsłaniaj go pochopnie, nie chciej wystawiać go na wiatr. Pilnuj ognia, aby nie zgasł i nie utracił swego ciepła. Oznacza to: uciekaj, jak dalece możesz, przed rozproszeniami, trwaj w skupieniu przed Bogiem, unikaj próżnych rozmów. Chciejmy słuchać słowa, którym Bóg chce nas umacniać i przyjąć Ciało Chrystusa, w którym Pan chce nas zapalić miłością Boga i bliźniego.

 

Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii ks. Marcina Suchanka dyrektora domu księży emerytów w Bielsku. Który wygłosi do nas kazanie i będzie przewodniczył sumie odpustowej.

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

W czwartek, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.

W piątek, wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W sobotę, wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie o godz. 9:30. Zapraszamy Strażaków, Górników poczty sztandarowe ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

W przyszłą niedzielę przypada dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.

Składam „Bóg-Zapłać” grupie sprzątającej kościół i za ofiarę 110 zł na potrzeby kościoła.

Kościół sprzątali:

Halina Pachut

Celina Lach

Bożena Lach

Sabina Lach

Teresa Pająk

Ewa Gawlińska

Bogumiła Leńczuk

Małgorzata Włosińska

Roman Hernas

Czesław Lach

Bożena Leńczuk

Przypominamy, że przez cały listopad będziemy odprawiać Msze święte rano za wypominanych, a o godz. 15:30 różaniec z wypominkami.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Źródła.

W przyszłą niedzielę będą zbierane podpisy pod Obywatelski Projekt „Zatrzymaj Aborcję”. Prosimy przynieść ze sobą dowód osobisty.

Od przyszłej niedzieli będzie książka z intencjami na nowy rok.

„Prezydium Konferencji Episkopatu Polski przypomina nauczanie Kościoła dotyczące świętowania niedzieli jako dnia wypoczynku, czasu budowania więzi rodzinnych oraz umacniania relacji społecznych. Módlmy się by podjęte w tej sprawie rozstrzygnięcia naszego Parlamentu dawały każdemu możliwość oddawania w niedziele czci Bogu oraz stwarzały warunki pełnego odpoczynku duchowego i fizycznego. Dla wielu rodzin niedziela jest jedynym dniem tygodnia, który w całości można spędzić razem zbliżając się do siebie i umacniając relację z Bogiem. Nie wolno nam utracić tej szansy”.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA


Poniedziałku – piątku w godz. 7:30 – 8:00

Poniedziałku – piątku w godz. 18:30 – 19:00

 

NIECZYNNA


W Pierwszy Piątek miesiąca

W niedzielę i święta przypadające w tygodniu

W dniu spowiedzi parafialnej

KONTAKT

ADRES


Koszarawa 100
34-332 Koszarawa

Tel.: 33 863 94 29

 

KONTO BANKOWE PARAFII


Bank Spółdzielczy Jeleśnia
nr: 54 8118 0002 0014 1077 3000 0010

TWITTER BP ROMANA

Copyright © 2017. Created by .