Ogłoszenia

Ogłoszenia 29 Października 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2017

 

Dzisiaj, w rocznicę poświęcenia kościoła, dziękujemy Panu Bogu za naszą świątynię i ludziom, którzy przyczynili się do jej budowy i utrzymania. Równocześnie czujemy się odpowiedzialni za korzystanie z naszego kościoła.

 

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy dzisiaj o godz. 15:30 zapraszamy na nie wszystkich.

We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele, ale zachęcamy, aby w rodzinach praktykować zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca. Ponawiamy naszą zachętę do zakładania nowych róż Żywego Różańca przez dorosłych, młodzież i dzieci.

Od dzisiaj następuje zmiana Mszy świętych. Msza niedzielna jest o godz. 9:30, a Mszę wieczorne są o godz. 16:00.

Liturgiczne obchody tygodnia:

W środę, 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli do chwały nieba. Msze św. o godz. 7:00, 9:30, 11:30. O godz. 14:00 nieszpory i procesja na cmentarz, po której zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu o ile dopisze pogoda, jeśli nie to po procesji w Kościele.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych we wtorek o godz. 15:00 do 16:00.

W czwartek, 2 listopada, obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, w którym Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. W tym dniu Msze św. o 7:00,  9:30 o godz. 16:00. Po Mszy o godz. 9:30 procesja na cmentarz.

Odpust Zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjąć Komunię św. i być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz.

W sobotę, Wspomnienie św. Karola Boromeusza. W naszej parafii jest to uroczystość, dlatego Msze święte będą o godz. 7:00, 9:30 i 16:00.

W przyszłą niedzielę odbędzie się odpust w naszej parafii ku czci św. Karola Boromeusza. Suma odpustowa o godz. 11:30, którą odprawi ks. Marcin Suchanek dyrektor Domu Księży Emerytów. Zapraszamy wszystkich parafian. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja. Zapraszamy panie niosące feretrony, Strażaków, Górników poczty sztandarowe ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Składam „Bóg-Zapłać” grupie sprzątającej kościół i za ofiarę 240 zł na potrzeby kościoła.

Kościół sprzątali:

Anna Gibas

Regina Miszczak

Hildegarda Kotwa

Piotr Kotwa

Michał Wawok

Irena Wawok

Grażyna Moc

Stanisława Moc

Małgorzata Gancarz

Małgorzata Janoszek

Władysława Byrtek

Krystyna Pająk

Można składać wypominki roczne i jednorazowe w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w piątek od godz. 6:30 do 7:00 i wieczorem od godz. 15:00 do 16:00.

Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7:00 po niej wystawienie i Litania do Bożego Serca.

Przypominamy, że przez cały listopad będziemy odprawiać Msze święte rano za wypominanych, a o godz. 15:30 różaniec z wypominkami.

Z pieniędzy przekazanych przez rodziców dzieci I Komunijnych została zakupiona puszka na Najświętszy Sakrament. Bardzo serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Źródła.

W zakrystii można nabyć kalendarze na 2018 rok w cenie 5 zł.

Dzisiaj po Mszy św. jest zbiórka przed kościołem na rzecz 11-letniego Dominika z Krzyżowej, który choruje na białaczkę. Zebrane fundusze w całości zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Dominika. Bardzo prosimy o wsparcie.

Przed kościołem młodzież rozprowadza znicze. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA


Poniedziałku – piątku w godz. 7:30 – 8:00

Poniedziałku – piątku w godz. 18:30 – 19:00

 

NIECZYNNA


W Pierwszy Piątek miesiąca

W niedzielę i święta przypadające w tygodniu

W dniu spowiedzi parafialnej

KONTAKT

ADRES


Koszarawa 100
34-332 Koszarawa

Tel.: 33 863 94 29

 

KONTO BANKOWE PARAFII


Bank Spółdzielczy Jeleśnia
nr: 54 8118 0002 0014 1077 3000 0010

TWITTER BP ROMANA

Copyright © 2017. Created by .