Ogłoszenia

Ogłoszenia 02 Kwiecień 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

02.04. 2017

 

Dziś 5 niedziela wielkiego postu. Rozpoczyna ona w liturgii okres Męki Pańskiej, który jest czasem szczególnego zgłębiania się w tajemnicę krzyża Jezusa Chrystusa, na którym dokonało się dzieło zbawienia. Pan Jezus wskrzeszając Łazarza mówi o sobie: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy. Choćby i umarł, żyć będzie. Pełni wiary gromadzimy się na spotkanie z Nim, aby mocą paschalną wskrzesił nas ze śmierci naszych grzechów. Odnowieni przez nawrócenie i pokutę mamy z Chrystusem rozpocząć nowe życie.

W racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Składam „Bóg-Zapłać” grupie sprzątającej kościół i za ofiarę 80 zł na potrzeby kościoła. W przyszłą sobotę sprzątanie odbędzie się po Mszy świętej wieczornej ok. 21:00

Kościół sprzątali:

Ewelina Kubies                Zofia Hernas

Czesława Kubies              Janina Janoszek

Aniela Pindel                   Agata Hernas

Czesława Hernas              Dawid Wilczęga

Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30.

Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas, która rozprowadza baranki wielkanocne w cenie 5 zł i paschaliki w cenie 5 zł małe do nabycia są w zakrystii. Dochód ze sprzedaży pomoże ludziom potrzebującym.

Na Ołtarzu Serca Pana Jezusa jest ustawiona skarbonka na ofiary na urządzenie Bożego Grobu, a na kracie w przedsionku jest skarbonka na jałmużnę postną przeznaczoną na pomoc rodzinie w Syrii.

Od czwartku rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi ks. Jan Karlak proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Przy wyjściu z kościoła ministranci będą rozdawać plan rekolekcji.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cel rekolekcji.

Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie w sobotę od 8:00 do 10:30 przerwa od 14:30 do 18:00 z przerwą o od 16:00 do 16:30. Prosimy wszystkich o przychodzenie w godzinach rannych, tak aby pracujący mogli wyspowiadać się po południu. Dzieci do spowiedzi zapraszamy na godz. 10:00.

Odwiedziny chorych w domach odbędą się w piątek od godz. 11:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Na Mszy św. o godz. 11:30 będzie poświęcenie palm. Ogłaszamy konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się w Niedzielę Palmową po sumie koło zakrystii.

W poniedziałek odbędzie się Droga Krzyżowa po naszej wiosce. Początek o godz. 18:00 Mszą świętą w Kościele a po Mszy wyruszymy do Cichej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Źródła.

Serdecznie dziękujemy panom Krzysztofowi i Pawłowi Janoszek za wycinkę i przywóz drzew na opał.

Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie zakwaszenia organizmu oraz gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek 04. kwietnia o godz. 12:45. Na parkingu przy Kościele. Szczegóły na plakatach

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA


Poniedziałku – piątku w godz. 7:30 – 8:00

Poniedziałku – piątku w godz. 18:30 – 19:00

 

NIECZYNNA


W Pierwszy Piątek miesiąca

W niedzielę i święta przypadające w tygodniu

W dniu spowiedzi parafialnej

KONTAKT

ADRES


Koszarawa 100
34-332 Koszarawa

Tel.: 33 863 94 29

 

KONTO BANKOWE PARAFII


Bank Spółdzielczy Jeleśnia
nr: 54 8118 0002 0014 1077 3000 0010

TWITTER BP ROMANA

Copyright © 2017. Created by .